הדברה משולבת

2205 (29) (Custom)

ההדברה הכימית כבר לא עובדת? נסו הדברה משולבת

בשנים האחרונות התפתח הצורך באלטרנטיבות עבור ההדברה הרגילה שכולנו מכירים, ההדברה הכימית. עם המודעות ההולכת וגוברת של הגנת הסביבה, שמירה על החיות, הצמחים וניקיון האוויר שאנו נושמים, התחילו לעשות יותר שימוש בהדברה ירוקה, וכמו כן גם פיתחו הדברה משולבת. מהי הדברה משולבת ולמי היא יכולה לסייע בכל הנוגע להרחקת מזיקים?

דרך הדברה ירוקה, סילוק והרחקת מזיקים נעשה באמצעות חומרים טיבעיים כמו תמציות צמחים למשל. אך זוהי רק שיטה אחת המהווה אלטרנטיבה מצויינת לחומרי הריסוס הכימיים.

הדברה משולבת למעשה כוללת גם הדברה ביולוגית וגם הדברה כימית. ההדברה הביולוגית מערבת שימוש בזנים של בעלי חיים ואורגניזמים שונים לצורך סילוק של מזיקים מסויימים הפוגעים בתבואות חקלאיות וכדומה. כך מופחת משמעותית השימוש בחומרים כימיים רעילים, כל זאת במטרה להפסיק או להפחית את התלות בהדברה הרגילה.

הדברה משולבת- עבור מי היא טובה ומדוע היא חשובה?

מי שנהנה מיתרונות ההדברה המשולבת הן בעיקר החקלאים שבעזרתה יכולים לגונן טוב יותר על הפירות והירקות שלהם, מבלי להוסיף להם חומרי ריסוס שיסכנו את הצרכנים שלהם. חומרי הריסוס ידועים ברעילות שלהם ובנזקים שהם עלולים לגרום לבני האדם והחיות לטווח הרחוק.

הפגיעה של הדברה קונוונציונאלית נעשית גם באופן עקיף; כלומר, בעלי חיים הניזונים מעשב המכיל חומרי הדברה, נושאים בגופם את הרעלים המתפרקים באיטיות ולאורך זמן ועלולים להזיק לבני האדם דרך התוצרת שהם מניבים. כך למשל חלב פרה, חלב עיזים, חלב גמלים וכדומה.

בשנים האחרונות, משרד החקלאות מזרים יותר ויותר כספים כדי לעודד ולהרחיב את השימוש בהדברה הביולוגית. עם זאת, לעיתים הדברה ביולוגית אינה מספיקה כדי להיפטר לחלוטין מהמזיקים, אז משלבים אותה עם הדברה קונוונציונאלית, אך באחוז נמוך ובשאיפה שעם הזמן ייפסק השימוש בה לחלוטין.

זקוקים למידע נוסף ולייעוץ לגבי סוגי הדברות? נשמח לעזור לכם באיתור המומחים וחברות ההדברה השונות באיזור מגוריכם. כל מה שנדרש מכם לעשות הוא למלא את הטופס הקצר הבא ולהמתין לפניות והצעות מחיר! השירות ניתן לגולשי פורטל המומחים בהדברה בחינם וללא התחייבות.