הדברות

2905 (49) (Custom)

אם גם רהיטי העץ שלכם נאכלו על ידי טרמיטים, אם גם חיית המחמד שלכם העבירה מהגינה הציבורית היישר לסלון ביתכם מושבות של קרציות, אם גם אתם סובלים ממכת יתושים, תיקנים או נמלים – הגיע הזמן לשים לזה קץ! בואו לקרוא כל מה שרציתם לדעת על הדברות ולא העזתם לשאול עד היום.

 

לפעמים נדמה כאילו הדברות הן חלק בלתי נפרד מחיינו. מעטים מאוד האנשים שלא נזקקו להדברה בשלב כזה או אחר של החיים. אורח החיים העירוני, הצפיפות, אגירת האשפה ועוד – כל אלו גורמים למזיקים שונים לחדור אל תוך הבית ולהתיישב בו באופן קבוע, עד לגילויים והטיפול המונע בהם.

סוגי הדברות

 

– סוג ההדברות הנפוץ ביותר הוא באמצעות כימיקלים מבוססי רעלנים שונים, אשר משמידים באופן מיידי את המזיקים. הדברה מסוג זה הייתה פופולארית עד לפני מספר שנים בשל יעילותה המוכחת ומחירה הזול, אולם לאחרונה עלתה המודעות בנוגע לסכנות שהיא טומנת בחובה. מגע עם החומרים הרעילים, נשימתם ושהייה בסביבתם היא מסוכנת, ועל כן ריסוס כימי כרוך ביציאה של בני המשפחה מהבית למספר ימים.

– הדברה פופולארית בשנים האחרונות היא ההדברה האורגאנית. הדברה זו מבוססת על שימוש בחומרים טבעיים, אשר ממצים את הרעל הטבעי מתוך צמחים או אורגניזמים אחרים. בשיטה זו לא נפגעת הסביבה או בני האדם הנמצאים בקרבת החומר, כך שהדברה באופן זה לא באמת מצריכה הכנות מיוחדות או שהות ארוכה מחוץ לבית.

– הדברה אלקטרונית גם היא הדברה שמתחילה לתפוס תאוצה. מדובר במכשירים שונים אשר עושים שימוש בגלי קול ותדרים אלקטרומגנטיים אשר מרחיקים את המזיקים באמצעות חיקוי קולות אויבים טבעיים או שיבוש חוש ההתמצאות שלהם במרחב. שיטה זו לא רק שאינה פוגעת בסביבה ובבני הבית, היא גם אינה קוטלת את המזיקים, אלא גורמת לבריחתם.

– מלבד תחומי השימוש הביתיים בהדברות שונות, קיים הצורך בהן גם בשדות פתוחים ומקומות אשר מתבססים על גידולים חקלאיים. ההדברה השכיחה במקומות מסוג זה היא ההדברה הביולוגית, אשר משתמשת באורגניזמים חיים (אויבים טבעיים, טפילים וכדומה) אשר משמידים את המזיקים באופן טבעי.

כיצד לבחור מדביר בצורה נכונה?

 

ראשית, יש לבקש מהמדביר תעודות אשר מעידות על הכשרתו ועל תקינות חומרי ההדברה שברשותו. אדם ללא הסמכה עשוי להסב נזק גדול יותר לכם ולבריאותכם. בנוסף, השתדלו למצוא המלצות אודות מדבירים מחברים או בני משפחה ולערוך השוואות מחיר ביניהם – ישנם שרלטנים בתחום זה שישמחו לגבות מכם תשלום מופקע עבור שירות לא יעיל כלל.

בפוטל המומחים בהדברה אנו מבינים שאינכם מעוניינים להסתבך עם חיפוש המדביר הטוב ביותר, לכן אנו מציעים לכם למלא את הטופס המצורף לאתר ולהצטרף לשירות של חיפוש ואיתור בעלי מקצוע – חינם וללא כל התחייבות. אנו נאתר עבורכם את המדבירים הטובים, המיומנים והמשתלמים ביותר ונקשר ביניכם, בלי שתצטרכו לקום מהכסא!