גירוש יונים

2205 (20) (Custom)

כולנו בוודאי מכירים את הסיטואציה בה במקום להוריד מחבל הכביסה בגדים נקיים וריחניים, אנו מוצאים בגדים מלאים בגללים של יונים ופלומות נוצות. כולנו בוודאי מכירים גם את הסיטואציה בה אנו יוצאים בבוקר אביבי אל המרפסת ומוצאים עצמנו מוקפים גללים ונוצות. אם גם אתם מהנהנים בייאוש – בואו ללמוד הכל אודות גירוש יונים.

 

אין ספק שיונים עשויות להוות מטרד, בכל הקשור ללכלוך, רעשים ובמקרים קיצוניים גם העברת מחלות לבני אדם. אנשים רבים מוצאים עצמם ניצבים מול הצורך להרחיק את היונים לצמיתות ולחזור לשגרת חייהם. זו הנקודה בה יש להבהיר את ההבדלים המהותיים שבין גירוש יונים והדברת יונים.

הדברת יונים

 

בניגוד לחרקים ומזיקים שונים, אשר הפיתרון היחידי להיעלמותם היא הדברה, ניתן להרחיק יונים מאזור המחייה גם מבלי לחרוץ עליהן גזר דין מוות מיותר. חשוב להבין שהרג של יונים הוא פעולה לא הומאנית ובלתי חוקית בעליל. למרבה הפלא, קיימים בעלי מקצוע המתמחים בירי ביונים ומעבר לעובדה שאין זה פתרון יעיל – חשוב מאוד להתרחק מהצעות שכאלו.

גירוש יונים

 

כאשר מדברים על גירוש, הכוונה היא להרחקת היונים מהאזור המפריע. ישנן שיטות שונות לגירוש היונים, חלקן מתקרבות להדברה וחלקן עושות שימוש הומאני באביזרים שונים, אשר מרחיקים את היונים בצורה שאינה פוגעת בהן.

שימוש ברשת יונים מונעת מהיונים לעמוד על גגות או מרפסות, גם שימוש בסליל נירוסטה קפיצי אינו מהווה סכנה ליונים. הצבת דוקרנים, בניגוד לדעה הרווחת, אינה פוגעת ביונים, אלא פשוט גורמת להן לזוז למבנה סמוך. גם הצבת דחליל עשויה להרחיק את היונים, שיעדיפו לא להתקרב אל הדמות המאיימת.

לעומת זאת, שימוש במלכודות עשוי לגרום ליונים פציעות חמורות ומוות בעקבות התייבשות, רעב או תשישות. שימוש בשוקר חשמלי אומנם אינו פוגע ביונים בצורה חמורה, אולם אינו סימפטי עבורן. גם שימוש במכשיר אולטרא סוני, אשר אמור להרחיק ציפורים באמצעות יצירת קולות בלתי נעימים, אינו מוכח כבלתי מזיק.

כיצד להרחיק את היונים בצורה יעילה?

 

כפי שהוסבר, חשוב מאוד להתרחק מכל אותם בעלי מקצוע המציעים הדברה של יונים או שיטות אחרות אשר עשויות לפגוע בהן בצורה בלתי הפיכה. קיימות מספיק שיטות הרחקה הומאניות, אשר אינן מכוונות לפגיעה ביונים עצמן.

אז אם אתם מעוניינים להרחיק את היונים מחבלי הכביסה, המרפסת או החלון שלכם אבל לא בטוחים למי לפנות, תנו לנו לעזור לכם! אנו בפורטל המומחים בהדברה נשמח להעניק לכם שירות של חיפוש ואיתור בעלי מקצוע אמינים, איכותיים, מיומנים ומשתלמים – חינם וללא כל התחייבות מצידכם!