הדברה ביולוגית

3005 (10) (Custom)

אם הבחנתם לאחרונה בהתרבות של מזיקים, פרעושים, קרציות או פשפשים, אם הבגדים שלכם הפכו למחוררים לאחרונה, אם קירות הבית התמלאו נחילים, אם המטבח הפך להיות מוקד של נמלים קטנות – הגיע הזמן להתעורר ולעשות משהו בנידון! בואו לקרוא הכל אודות הדברה ביולוגית.

 

פעמים רבות אנו מוצאים עצמנו ניצבים מול ההחלטה לערוך הדברה בבית. מדובר בנושא לא פשוט בכלל, אשר מערב בתוכו רגשות מעורבים של פחד, גועל ודחייה. אף אחד מאיתנו אינו מעוניין לחיות בבית מלא מזיקים, הן בגלל הטרדה שבדבר ובעיקר בגלל הסיכון הבריאותי שכרוך בכך.

סוגי הדברות

 

בניגוד להדברה הקלאסית שהייתה נהוגה עד לפני מספר שנים וערבה חומרים כימיים חזקים, כיום ישנן מספר סוגי הדברות מודרניות, שאינן מזיקות לבני אדם. בין ההדברה הירוקה, ההדברה באמצעות מכשירים אלקטרוניים וההדברה האורגאנית, ניתן למצוא גם הדברה ביולוגית.

הדברה ביולוגית

 

ההדברה הביולוגית עושה שימוש בחומרים טבעיים, אשר תוקפים ספציפית את המזיקים הבעייתיים ואינם פוגעים בבני האדם. ריסוס ביולוגי עושה למעשה שימוש באויבים הטבעיים של אותם מזיקים ומבטיח יעילות מרבית.

ההדברה מהסוג הביולוגי מורכבת, כאמור מחומרים אורגאניים טבעיים ואינה מכילה כימיקלים מזיקים, דבר אשר הופך אותה ידידותית לאדם וגם לסביבה. ההדברה הביולוגית פופולארית במיוחד בחקלאות ובשטחים פתוחים בהם קיימת הפרה של איזון אקולוגי, אולם לאחרונה הפך התחום לנפוץ גם בהדברות ביתיות.

ריסוס ביולוגי – יתרונות וחסרונות

 

ראשית כל, הריסוס הביולוגי אינו כרוך בסיכון בריאותי לבני הבית וסביבתם. החומרים הטבעיים בהם נעשה שימוש מתכלים במהירות ואינם מותירים סימנים או עקבות מיותרים. באופן זה, מדובר בהדברה הבטוחה והיעילה ביותר, אשר תוקפת את המזיקים באמצעות החומרים והקוטלים הטבעיים מסביבת המחייה שלהם.

עם זאת, קיימים גם חסרונות לשיטה זו. הראשונה היא שחלק מה"אויבים" של המזיקים, אשר נעשה בהם שימוש ישגשגו ויתרבו ובכך לא רק שיצרו בעיה באיזון המערכת האקולוגית הסביבתית, אלא יהוו מטרד בפני עצמם.

בנוסף, לא תמיד ניתן יהיה להדביר באמצעות ריסוס ביולוגי, שכן באם אחד מבני הבית רגיש או אלרגי לחומר מסוים, תהיה בעיה לעשות בו שימוש. עם זאת, מדובר בבעיה קלה יחסית שכן מגוון האופציות לריסוס הן רבות, כך שסביר להניח שיימצא תחליף הולם ויעיל לא פחות.

בחירת חברת הדברה

 

כמו במרבית ההדברות, חשוב במיוחד לוודא שמדובר בחברה בעלת תעודות ואישורים, אשר אכן משתמשת בחומרים טבעיים שאינם מסכנים אתכם. כמו כן, חשוב שהמדביר יהיה בקיא בסוג המזיקים הספציפי ויעשה שימוש מושכל ומקצועי בסוג האויבים הנכון להם.

נשמע מבלבל? אין ספק. אבל אתם לא חייבים להתמודד עם זה לבד! אנו בפורטל המומחים בהדברה נשמח לעמוד לרשותכם עם שירות חיפוש ואיתור בעלי מקצוע אמינים, מקצועיים ומשתלמים במיוחד. כל שעליכם לעשות הוא למלא את הפרטים בטופס המצורף ואנו נדאג לקשר ביניכם לבין המדבירים המתאימים לצרכיכם – חינם וללא כל התחייבות!

http://www.hadbarah.com/?p=60