קרציות בבית

3005 (37) (Custom)

אתם מגדלים חיית מחמד בבית? הבחנתם בכלב או בחתול כשהם עסוקים בגירודים מאסיביים לאחרונה? שמתם לב שמזיקים קטנים מתרוצצים ברחבי הבית? בהחלט ייתכן שמדובר במתקפה של קרציות. לפני שאתם נתקפים בפאניקה, בואו לקרוא את כל הפרטים שרצוי לדעת על קרציות בבית.

 

כל אדם אשר מגדל כלב, חתול או כל חיה מבויתת אחרת מכיר את הבעיה מקרוב. פעמים רבות נדבקת חיית המחמד בסוג כזה או אחר של טפילים, אשר גורמים לחוסר נעימות ושלווה, הן לחיה עצמה והן לבעליה. במקרים קיצוניים יותר, אתם עשויים להיתקל במתקפת קרציות בבית, כזו אשר מהווה מטרד לא נעים ולא בריא בהחלט.

מה הן בעצם קרציות?

 

קרציה (או קרצית בעברית תקנית) אינה נחשבת לחרק, אלא שייכת למשפחת פרוקי הרגליים. הקרציה מנהלת אורח חיים המבוסס על הישרדות באמצעות פונדקאים, אשר מהם היא מוצצת דם לשם הישרדות ורבייה פורה. ברוב המקרים נמצא את הקרציה על כלבים, אולם בהחלט תיתכן הימצאותה גם על בעלי דם חם אחרים, כמו בני האדם.

אורח חייה של קרציה

 

מיד עם בקיעתה, יוצאת הקרציה לחיפוש אחר פונדקאי בעל דם חם. היא מוצצת את דמו במשך מספר ימים, כשתוך כדי התהליך נוצר חומר מיוחד המדביק אותה אל העור. זכר הקרציה אינו גדל לממדים מיוחדים, אולם הנקבה מתנפחת תוך כדי מציצת הדם – דבר אשר תורם ביצירת ביצים.

לאחר מציצת כמות הדם הדרושה לה, מתנתקת הקרציה מגוף הפונדקאי ומחפשת מקום מסתור, בו היא מטילה את ביציה ומתה. כל הטלה כזו יכולה להגיע לאלפי ביצים, אשר בוקעות לאלפי קרציות חדשות. באם התרחשה ההטלה בביתכם או בחצר הבית, מדובר בבעיה חמורה שיש לה השלכות בריאותיות.

כיצד ניתן להיפטר מהתקפת קרציות בבית?

– במידה ומדובר במספרים בודדים של הקרציות בבית, מדובר בכאלו שחדרו לבית עם חיית המחמד. במקרה כזה חשוב לבצע טיפול מניעה שכולל את הברשת הכלב או החתול טרם הכניסה לבית, ביצוע טיפולים קבועים נגד טפילים ועריכת בדיקה קבוע פעם בשבוע על גופו.

– אם מדובר במספר רב של הקרציות, הטיפול היעיל היחידי הוא ריסוס אשר אמור לכלול את כל הרהיטים, הוילונות, הרצפות והקירות עד לגובה שני מטר. ברוב המקרים תפטר הבעיה כבר מן הטיפול הראשון.

אנו בפורטל המומחים בהדברה נשמח לעמוד לשירותכם ולעזור לכם להיפטר מן המטרד בצורה היעילה, האמינה והמהירה ביותר. כל שעליכם לעשות הוא למלא את פרטיכם באתר ואנו נחפש ונאתר עבורכם את מיטב המדבירים והצעות העבודה המשתלמות ביותר – כדי שתוכלו עוד היום להגיד "ביי, ביי קרציה".